کوین روچ

بیوگرافی معمار کوین روچ

کوین روچ (۱۹۲۲-۲۰۱۹)، دریافت کننده جایزه معماری پریتزکر در سال ۱۹۸۲، قویتر از او برای دریافت جایزه و ستایش نیست. به دلائلی خوب، از آنجا که کارهای انجام شده توسط او و تیم همکارش جان دینکلو که در سال ۱۹۸۱ درگذشت در طی ۲۰ سال، واقعاً خیره کننده است.

روچ در سال ۱۹۲۲ در دوبلین ایرلند متولد شد و مدرک کارشناسی خود را در معماری از دانشگاه ملی دوبلین در سال ۱۹۴۵ دریافت کرد. او در سال ۱۹۴۸ تحصیلات خود را در ایالات متحده آمریکا با میس ون درروهه در موسسه فناوری ایلینوی در شیکاگو ادامه داد اما پس از آن جستجوی او برای معماری انسانی او را به دفتر معماری Eliel و Eero Saarinen در بلومفیلد هیلز، میشیگان هدایت کرد. شریک آینده او، جان Dinkeloo، در مدت کوتاهی پس از Roche در سال ۱۹۵۱ به شرکت پیوست. از سال ۱۹۵۴ تا مرگ ائرو سارینن در سال ۱۹۶۱، روچ همکار اصلی وی در طراحی بود.

بعد از مرگ سارینن، کوین روچ و دینکلو ۱۰ پروژه بزرگ را در دست گرفتند، از جمله سارنوال آرچ، ترمینال TWA در فرودگاه بین المللی JFK در نیویورک، فرودگاه بین المللی داولز خارج از واشنگتن، دایر نمودن دفتر مرکزی شرکت در مولین ایلینوی، و ستاد CBS در نیویورک.

اولین طراحی روچ بعد از مرگ سارینن موزه اوکلند بود. این شهر در حال طراحی یک ساختمان برجسته برای معرفی تاریخ طبیعی، تکنولوژی و هنر بود. روچ به آنها یک مفهوم منحصر به فرد را ارائه داد، یک ساختمان که مجموعه ای از ساختارهای بتنی با سطح پایین است که دارای چهار بلوک منطقه ای، در سه سطح، تراس هر سطح تشکیل سقف زیر یک موزه (در واقع سه موزه) با یک پارک در سقف آن. این نوع راه حل نوآورانه علامت تجاری روچ بود.

در معماران معاصر، سی. ری اسمیت نوشت که کوین روچ “نوعی از حل مسئله را برای هر وضعیت خاصی ارائه می دهد که آثار متمایز فردی و سبک های متنوع از پروژه را تولید می کند.” علاوه بر این، او روچ و دینکلو را به نام «شرکت زیبایی و نوآورانه معماران آمریکایی که در حال حاضر در حوزه مشتریان دولتی، آموزشی و تجاری مشغول به کار هستند» نامگذاری کرد.

روچ  به طور جدی معتقد است که معماری نباید به یک قالب سفت و سخت تبدیل شود. تعداد زیادی تلاش برای برچسب گذاری یا طبقه بندی کار او انجام شده است که همه آن را رد می کنند.

روچ می گوید: «این پست مدرن و یا پیش مدرن نیست، بلکه این است که به سادگی آشکار ترین چیزی است که می توانستم داشته باشم. این یک مرکز مهم اقتصادی است. فعالیتی که طراحی شده است. طراحی با نیاز آغاز شد، و این مسئله را مطرح نمود که کارکنان اداری در یک محیط مناسب قرار می گیرند. من فکر می کنم که مردم اینگونه آن راشناسایی می کنند. “

در میان طرح های تحسین شده کوین روچ، بنیاد فورد در شهر نیویورک است. این ساختار شیشه ای، فولاد زنگ زده و گرانیت قهوه ای گرم است که دفاتر را در اطراف دهلیز بزرگ ۱۲ طبقه ارائه می دهد. در کل، در طول بیست سال گذشته، روچ مسئول ۵۱ پروژه بزرگ بوده است. نقاش پل گوردربرگ روچ را “طراح درخشان نوآورانه” توصیف کرد؛ کار او موفق به اختراع شد و بدون آنکه به تله ای از تئاتریت بیش از حد بیافتد.

یکی از افتخارات اولیه او، دریافت جایزه California Governor’s برای برترین طراحی بود؛ جایزه مشابهی از ایالت نیویورک. در سال ۱۹۷۷ از دانشگاه ملی ایرلند درجه افتخاری کسب نمود. او تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه Wesleyan تکمیل کرده است. موسسه آمریکایی معماران نیویورک در سال ۱۹۶۸ مدال افتخار او را به رسمیت شناخت، و در سال ۱۹۷۴ روچ و دینکلو جایزه معماری AIA ملی را دریافت نمودند. Académie d’Architecture فرانسه در سال ۱۹۷۷ مدال گراند طلای خود را به او ارائه کرد و در سال ۱۹۷۹ عضو این آکادمی گردید.

کوین روچ بیوگرافی

بیانیه بنیاد هنگام اعطای جایزه

معمار آمریکایی کوین روچ، از موسسه کوین روچ، جان دینکلو و همکاران، امروز نامزد دریافت چهارمین سال جایزه معماری بین المللی Pritzker بود که به طور خاص در سال ۱۹۷۹ برای احترام به شاخه ای از تلاش های انسانی که جایزه نوبل آن را نادیده گرفته، نامگذاری شد. در کنار این اعتبار، روچ یک مجسمه هنری مور که اختصاصاً بدین منظور ایجاد شده و ۱۰۰،۰۰۰ دلار بدون مالیات دریافت می کند. در اروپا، او تعدادی پروژه های تکمیل شده دارد  که منتقدان از جمله محل اقامت در بوردو فرانسه  را ستایش کرده اند. آموزشگاه، یک ساختمان چند منظوره برای دانشگاه اوترخت در هلند؛ طرح اصلی و Grand Palais برای لیل، فرانسه که بزرگترین پروژه برنامه ریزی شهری آن است؛ و Kunsthal، ارائه فضای نمایشگاهی، رستوران و سالنهای نمایش در روتردام.

جی ار پریتزکر، رئیس بنیاد که این جایزه را اداره و تأمین می کند، این اعلام را در یک کنفرانس مطبوعاتی در موزه هنر ویتنی در شهر نیویورک اعلام کرد. او با این اعلام چک را به روچ عرضه نموده و تحویل مجسمه مور را در یک مهمانی رسمی برای موسسه هنر شیکاگو در ۱۹ ماه مه برنامه ریزی کرد. او همچنین به نقل هیأت داوری، عنوان نمود:

“در این دوره زمانی، زمانی که سبک های ما از یک عمر با شدت به غرور تبدیل می شود، از  تعبیر گذشته به نوستالژی برای زمان هایی  که هرگز قابل تصور نبوده است، کار جالبی از کوین روچ را مشاهده میکنیم، غرفه رابرت لمان و مایکل راکفل.

روچ در کالیفرنیا موزه اوکلند را نوآورانه طراحی کرد. پروژه های هنری و آموزشی اش در سایر نقاط کشور شامل مرکز دنور برای هنرهای نمایشی می باشد. مرکز هنرهای زیبا دانشگاه ماساچوست؛ ساختمان J.M. Moudy برای هنرهای تجسمی و ارتباطات در Texas Christian University و مرکز هنرهای خلاق، دانشگاه وسلیان، میدلتون، کانکتیکات.

او مجموعه وسیعی از ساختارهای شرکتی را ساخت، از جمله ساختمان های جدید شرکت John Deere در ایلینوی؛ شرکت بیمه عمر و بیمه عمر امریکا در ایندیاناپولیس؛ ساختمان Aetna Life و کامپیوتر در هارتفورد، کانکتیکات؛ دفتر مرکزی شرکت کامینز در کلمبوس، ایندیانا؛ و Richardson-Vicks در ویلتون، کانکتیکات. سه پروژه مهم دیگر در حال تکمیل شدن هستند: مقر شرکت General Foods در راین، نیویورک؛ کنوکو در هوستون؛ و Union Carbide در دانبری، کانکتیکات. در نیو هاین، او همچنین مقر اصلی را برای Knights of Columbus و New Haven Coliseum ایجاد کرد. در میان تازه ترین پروژه ها، باغ وحش پارک مرکزی است که هفته گذشته توسط شهر نیویورک اعلام شد. و موزه هنرهای زیبا De Witt Wallace در Colonial Williamsburg.در طول دو دهه گذشته، روچ حدود ۵۱ پروژه بزرگ را طراحی کرده است. آرتور درکسلر، مدیر بخش معماری و طراحی موزه هنرهای مدرن و مشاور هیئت داوری، کوین روچ را “معماری که تکنولوژی را برای هنر خود به کار می گیرد، توصیف کرده است. ساختمان های بی سر و صدا زندگی در این شهر فوق العاده را در قرن بیستم نشان می دهد. “روچ توسط یک گروه بین المللی معتبر انتخاب شد: جاستین کارتر براون، مدیر گالری ملی هنر واشنگتن، لرد کلارک از کالوود (کنت کلارک)، نویسنده و هنرمند بریتانیایی؛ آراتا ایسوزاکی، معمار و منتقد ژاپنی، فیلیپ جانسون، معمار و برنده جایزه پرایتزکر ۱۹۷۹؛ J. Irwin Miller، مدافع معماری؛ سزار پلی، معمار و دبیر دانشکده معماری دانشگاه ییل؛ و توماس واتسون جونیور، سرپرست و رئیس شرکت IBM. کارلتون اسمیت، که پادشاه گوستاووس آدولفوس سوئد پیشنهاد جایزه را داد، به عنوان دبیر هیئت داوران خدمت می کنند و آرتور درکسلر، به عنوان مشاور هیئت منصفه. پریتزکر در تنظیم این اعلامیه، اهداف جایزه را اصلاح کرد و گفت: “جایزه معماری پریتزکر در سال ۱۹۷۹ برای افتخار به دستاوردهای معماران برجسته در سراسر جهان بنیاد گذاشته شد. این جایزه سالانه به یک معمار اعطا میشود که کار آن نشان دهنده ترکیبی از استعداد، درک عمیق و تعهد است که سهم  قابل توجهی در بشریت و محیط زیست ایجاد کرده است. “هیئت داوری علاوه بر این، هدف را با بیانیه ای تکمیل نمود: “جایزه پریتزکر سالانه به یک معمار اعطا میشود که سهم خود را به جامعه ما، توسط شایستگی هنری خود که مقدار قابل توجهی  کار ساخته شده دارد ادا نموده است . معماری، و نه برای نقشه ها، پیشنهادات، نظریه ها و یا نوشته های معماری. این معماری به عنوان هنر است. “

بیانیه هیات برای کوین روچ

نمونه کارهای کوین روچ

نمونه کار کوین روچ 3
نمونه کار کوین روچ 6
نمونه کار کوین روچ 9
نمونه کار کوین روچ 2
نمونه کار کوین روچ 5
نمونه کار کوین روچ 8
نمونه کار کوین روچ 1
نمونه کار کوین روچ 4
نمونه کار کوین روچ 7

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 + شش =

فهرست