شهر شناور آماده بازدید در سال ۲۰۲۲

شهر شناور - سانیکث

تصور زندگی در هر جای دیگری جز زمین دشوار است. ایده های زندگی در ابرها یا در اعماق اقیانوس تصورات ما در رمان ها و فیلم ها است. با این حال ، موسسه غیر انتفاعی Seasteading  در سانفرانسیسکو، با برنامه ریزی برای درست کردن یک کلان شهر شناور واقعی تا سال ۲۰۲۲، مرزهای بین داستان و واقعیت را از بین میبرد. شهر شناور دارای دولت خودمختار خواهد بود و به خود متکی است و حاکمیت خود را داراست.

ایده این کلانشهر شناور پس از جشنواره Burning Man در سال ۲۰۱۱ به ذهن کویرک متبادر شد. کویرک با شیوه ای که جامعه میتواند بدون محدود کردن دستگاه های حاکم بر آن مهار شود، تحت تأثیر قرار گرفت. از نظر کویرک، این پروژه راهی است که شهر ها بتوانند خودشان را اداره کنند. این پروژه ۳۰۰ خانه را عرضه میکند. جزیره شناور کویرک همچنین شامل هتل ها، رستوران ها و حتی نیروگاهی برای فروش انرژی و آب تمیز به ساکنان زمین خواهد بود. با این حال، این پروژه با مخالفت های بسیاری روبرو شده است.

شهر شناور -1

شهر شناور و دریایی از مشکلات

کویرک اظهار داشته است که برای اجرای این پروژه حدود ۱۶۷ میلیون دلار اعتبار هزینه خواهد شد. این دقیقاً امکان پذیر نیست. این احتمال وجود دارد که موسسه Seasteading نیز با بدگویی هایی روبرو شده باشد. این مؤسسه ابتدا از بنیانگذار پی پال پیتر تیل حمایت کرده بود، اما تیل در اظهارات خود به ایندیپندنت، فاش کرد که وی این ایده را از نظر مهندسی عملی نمیداند. او همچنین معتقد است که این پروژه خیلی جلوتر از زمان خود است تا بتواند به موقع آماده شود. در حقیقت، ۱۰ سال از زمانی میگذرد که این شرکت ادعا کرد نمونه اولیه ای را برای خلیج سان فرانسیسکو ایجاد میکند، اما هیچ چیز به هیچ وجه ظاهر نشده است.

شهر شناور -2

امکانات بی پایان

فعلاً این سازمان با دولت پولینزی فرانسه به توافق رسیده است. آنها اکنون در تلاشند تا چگونگی پایدار بودن شهر شناور را ارائه دهند. کویرک پروژه جزیره شناور را به عنوان پله ای برای آنچه به زعم او “یک کشور نوپا” نامیده میشود، میبیند. آینده برای موسسه Steading هنوز نامشخص است، اما امیدوارم این پروژه ها زودتر از موعد تحقق یابند.

شهر شناور -6
شهر شناور -10
شهر شناور -14
شهر شناور -5
شهر شناور -9
شهر شناور -13
شهر شناور -4
شهر شناور -8
شهر شناور -12
شهر شناور -3
شهر شناور -7
شهر شناور -11

منبع مقاله شهر شناور آماده بازدید در سال ۲۰۲۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 1 =

فهرست