اخبار و گزارشتکنولوژی معماریمعماری

شش ربات برای ساخت و ساز در آینده

 

اخبار و گزارش تکنولوژی معماری معماری   فن آوری می تواند تاثیر زیادی بر روی ساخت سریع، مقرون به صرفه و ایمن در زمینه ساخت و ساز و پروژه های ساختمانی داشته باشد. ربات ها می توانند میزان کارهای دستی و صدمات را کاهش دهند و کارهای بسیاری مانند ساخت یک خانه آجری یا ساخت یک پل فلزی انجام دهند. دستگاههای جدید دیگری هم در این زمینه ساخته شده اند، مانند چاپگرهای سه بعدی ۴۰فوتی که خانه های گلی برای کشورهای در حال توسعه می سازد. در واقع پیشرفت ربات ها و ماشین آلات به ما کمک می کند کارهای ساختمانی را بهتر، قوی تر و اغلب زیست پسند انجام دهیم.

Hadrian، سریع ترین ربات آجرچینی

اخبار و گزارش تکنولوژی معماری معماری

یکی از مهم ترین نکات در مورد ربات ها این است که کارها را سریع تر از انسان انجام می دهند. این ربات می تواند یک خانه آجری را در دو روز بسازد. این ربات توسط شرکت Fastbrick Robotics که توسط مهندس استرالیایی به نام مارک پیواک تاسیس شده ساخته شد، و می تواند ۱۰۰۰ آجر را در هر ساعت بچیند. پس از ۱۰ سال تحقیق و توسعه، این ربات سازنده می تواند کمر درد و میزان آسیب بناها در محل کار را کاهش دهد، البته اگر این ربات به مرحله تولید تجاری برسد.

ربات هایی که پل چاپ شده سه بعدی آمستردام را می سازند

اخبار و گزارش تکنولوژی معماری معماری

سال گذشته در آمستردام، یک پل عابر پیاده فولادی به صورت سه بعدی چاپ شده توجه جهان را به خود جلب کرد. این پل جدیدترن سازه در سری پروژه های نوآور شرکت ساخت و ساز هلندی به نام Heijmans بود. این پل با همکاری MX3D و Joris Laarman طراح هلندی ساخته شد و نشان می دهد چگونه ربات های می توانند آینده ساخت و ساز را بهبود بخشند.

بخوانید  ۱۰ استاد معماری که هر دانشجویی تجربه کرده است

پرینتر ۳ بعدی بزرگ خانه های گلی برای افراد فقیر می سازد

اخبار و گزارش تکنولوژی معماری معماری

این چاپگر سه بعدی می تواند خانه های گلی را بدون هیچ هزینه ای برای افراد فقیر بسازد، و به یک ابزار امیدوارکننده برای کشورهای توسعه یافته تبدیل شده است. پرینترهای BigDelta بر روی یک پای ۱۲ متری ایستاده است. این تکنیک اولین روش ساخت و ساز خانه های گلی بود که سال گذشته در رویداد سه روزه Reality of dream در ایتالیا معرفی شد.

این خانه  ها نسبت به خانه های سیمانی مقرون به صرفه تر و بیشتر با محیط زیست سازگار هستند. خانه های چاپ شده توسط این دستگاه بزرگ می توانند مسکن های پررونقی برای مناطق فقیر نشین باشند.

ربات های پرنده در فرانسه برج می سازند

اخبار و گزارش تکنولوژی معماری معماری

در سال ۲۰۱۱ گروهی از ربات های پرنده برای اولین بار در زمینه رباتیک و معماری موفق شدند یک برج در فرانسه بسازند. این پروژهFlight Assembled Architecture نامیده شد، و توسط چندین معمار مشهور طراحی شد. این برج از ۱۵۰۰ آجر پلی استایرن با ۱۱ فوت عرض و ۲ فوت طول ساخته شد. این برج دقیقا یک آسمان خراش نیست اما می تواند یک نگاه اجمالی به آینده ساخت و ساز باشد.

Tiger-Stone جاده ها را سنگ فرش می کند

اخبار و گزارش تکنولوژی معماری معماری

این دستگاه می تواند جاده ها را سنگ فرش کند. در مقایسه با کار وقت گیر سنگ فرش کردن جاده ها به صورت دستی، این دستگاه می تواند جاده های آجری با دوام را در زمان کمتر و با فشار کمتری به کارگران بسازد. این ساخت اتوماتیک می تواند در هر روز ۴۰۰۰ متر مربع از جاده را سنگ فرش کند. کارگران آجرها را به قیف دستگاه وارد می کنند  و دستگاه نیروی گرانش زمین را برای زمین گذاشتن آنها ماکزیمم می کند.

بخوانید  ایده ها و کانسپت در مسابقات معماری به روایت تصویر-بخش سوم

کامیون های Zipper برای ساخت تونل های بتنی

اخبار و گزارش تکنولوژی معماری معماری

این کامیون ها یک شاهکار مبتکرانه از مهندسی هستند، که توسط Lock-Block Ltd  ساخته شده اند و بلوک های بتنی را برای سخت یک تونل به هم متصل می کند. این کامیون زمان ساخت تونل نسبت به حالت دستی را تا ۹۰ درصد کاهش می دهد و می تواند در کمتر از ۲۴ ساعت یک چهارم مایل از تونل را بسازد. مهم تر از همه، این تونل ها بلافاصله آماده استفاده هستند و حتی اگر تونل به درد نخورد می توان از بلوک های آن دوباره استفاده کرد.

 

 

منبع:

binahaiat.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =

بستن
بستن